Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (71)
Pełna wdzięku figurka przedstawiająca wesołe, rozbawione putta, wykonana z białej, szkliwionej porcelany, zdobiona złotym paskowaniem u podstawy. Sygnowana Hutschenreuther Selb Germany i wyciskiem w masie K.TUTTER.
14-02-2020
Nowość
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik porcelanowy - Steatyt Katowice
Żółto-biały wazonik ze złoceniem przy wylewie, z reliefową dekoracją na brzuścu, wykonany w znanej śląskiej fabryce porcelany Steatyt - Zygmunta Buksowicza. Na odwrocie drukowany, złoty znak firmowy.
30-10-2018
Wazonik Bing & Grondahl Danemark
Wazonik z białej porcelany, zdobiony podszkliwnym kobaltem i motywem kwiatowym. Duńska wytwórnia porcelany Bing & Grondahl.

Wysokość - 8,5 cm
10-09-2016
Wazon typu flet Hutschenreuther
Delikatny wazon typu flet, z białej porcelany, dekorowany motywem bukietu kwiatów; znana niemiecka wytwórnia Hutschenreuther w Selb.
07-09-2017
Wazon szklany - Wilhelm Kralik
Wazon ze szkła bezbarwnego powlekanego warstwą szkła rubinowego, częściowo matowane, trawione, szlifowane; dekorowany motywem lasu; lata 20. XX w.
08-11-2019
Wazon Rosenthal - ręcznie malowany!
Elegancki wazon z matowo - białej porcelany, misternie zdobiony ręcznie malowanym motywem różowo - zielonych kwiatów. Wytwórnia Rosenthal w Selb w Bawarii, lata 30. XX w.
15-11-2019
Wazon porcelanowy Rosenthal Selb - Bawaria
Wazon z białej porcelany, na sześciokątnej podstawie, z różowo-fioletową dekoracją kwiatową; sygnatura "Rosenthal Selb - Bawaria, Modell von Ph. Rosenthal".
Wymiary: wys-14,5cm, szer.podstawy-8cm, śr. wlewu-10cm.
27-09-2017
Wazon porcelanowy Berlin
Wazon o klastycznej formie z białej porcelany ze słynnej Królewskiej Manufaktury Porcelany KPM Berlin.
18-11-2017
Wazon Maria Indische Blumen Rosenthal
Wazon z białej porcelany, dekorowany typowym dla tego modelu reliefem oraz motywem kwitnącej gałęzi; Wytwórnia Rosenthal w Bawarii.
Wymiary:
wys-18,5cm, średnica wl.-12cm.
22-09-2017
Wazon KPM Royal Ivory Carl Krister Waldenburg
Ekskluzywny wazon z porcelany ecru, zdobiony motywem złocistej chryzantemy z fabryki Carla Kristera w Wałbrzychu; okres międzywojenny.

Wymiary:
wysokość - 14 cm
średnica - 21 cm
30-01-2020
Wazon "Noga Słonia" Pruszków
Duży wazon z porcelitu tzw. "Noga Słonia" projektu Wiesławy Gołajewskiej, pokryty szkliwem zbiegającym; Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 60 - te XX w.
27-09-2019
Terakotowa rzeźba - Dziewczynka z ptakiem
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Temida - brąz
Duża figura z brązu przedstawiająca postać Temidy trzymającej miecz i wagę. Odlew współczesny.
Wysokość: 61 cm.
24-06-2017
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Kobaltowa dekoracja z motywem pejzażu.
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary:
średnica - 25 cm.
14-02-2017
Talerz R.C. Rosenthal
Dekoracyjny talerz z motywem siedzącej kobiety, zdobiony podszkliwnie kobaltem.
Wytwórnia Rosenthal w Bawarii; początek XX w.
25-08-2017
Talerz Meissen, Eichwald
Talerz głęboki ze wzorem cebulowym z wytwórni w Eichwald. Sygnatura "Meissen" w owalu i z pięcioramienną gwiazdą używana w latach 1882 - 1929. Talerz posiada uchwyt do powieszenia.
15-11-2019
Stojący krucyfiks, II poł. XIX w.
Piękny XIX wieczny krucyfiks wykonany z drewna , z realistycznie oddanymi szczegółami umęczonego ciała Chrystusa.

wysokość krzyża 53 cm, szerokość 23 cm
wysokość figurki 26 cm
26-06-2019
Srebrne łyżeczki do kawy IMAGO ARTIS
Sześć srebrnych łyżeczek z herbem Katowic z krakowskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego "Imago Artis", w firmowym opakowaniu.
27-12-2019
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Serwis do mokki - Steatyt Katowice
Serwis w stylu neorokoko dla sześciu osób, utrzymany w żywej kolorystyce, ze znanej wytwórni porcelany Z. Buksowicza "Steatyt" w Katowicach; lata 60 -te XX w.
12-09-2019
Serwis do herbaty Dulevo
Ręcznie malowany i złocony serwis do herbaty z białej, cienkościennej porcelany, 6 - osobowy; sygnowany - Dulevo ( cyrylicą ).
Uszkodzenia na uchwytach pokrywek (dzbanka oraz cukiernicy ).
30-05-2017
Rzeźba na postumencie, "Portret Andrea Vesale"
Figura z metalu brązowionego na neorenesansowym drewnianym postumencie przedstawiająca flamandzkiego uczonego, twórcę nowożytnej anatomii Andre Vesale. Na podstawie z lewej strony sygnatura twórcy "E. Picault".
06-12-2019
Półmisek fajansowy Pruszków
Duży, owalny półmisek z kremowego fajansu szkliwionego pochodzący z fabryki fajansu w Pruszkowie; koniec XIX w.
03-03-2018
/3
liczba obiektów: 71