Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (85)
Wytwórnia Br. Łopieńskich w Warszawie.
Lata 20-te. XX w.
ORYGINALNE.
Mosiądz srebrzony.
Zarówno ramy jak i sygnatury oryginalne.
Wymiary: duża: 38,5 x 50 cm, mniejsza: 37,5 x 30 cm.
Bardzo rzadkie.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

22-02-2020
Nowość
Obiekt rytualny, żydowski (judaica)
Lubycza Królewska (Kresy)
2 poł. XIX w.
Sygnowany na spodzie wyciśnietym w czerepie znakiem wytwórni.
Wymiary: wys. 10 cm, średnica 28 cm.
Stan dobry, widoczne włosowe pęknięcie oraz dwa małe uzupełnienia na podst

1 800 zł

22-02-2020
Nowość
Francja, Poitiers
2 poł. XIX w.
Brąz złocony.
Zegar NIE jest sprawny.
Mechanizm jest, brakuje kluczyka i wachadła, urwany zawias tylnego wieka.
Wymaga przeglądu u zegarmistrza.
Wymiary: 40 x 29 cm.
Sygnowany na tarczy.

1 600 zł

22-02-2020
Nowość
Portret gen. Józefa Hallera.
Tkanina żakardowa jedwabna.
Manufaktura ArtPol z Łodzi.
Lata 30-te.
Rzadkość.
Stan bardzo dobry.
Wymiary samej tkaniny: 20 x 13 cm.
Oprawiona w przedwojenną złocona ramkę. Jeden narożnik ramki uszkodzony.

550 zł

22-02-2020
Nowość
Projekt okładki dla czasopisma o sztuce "Rzeczy Piękne".
Projekt nie został zrealizowany.
Stylistyka projektu i zastosowane cechy formalne bardzo przypominają projekty słynnego artysty i projektanta
Wojciecha Jastrzębowskiego (1884-1963).
Akwarela, tu

1 800 zł

18-02-2020
Nowość
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
„Kurpiowski strój weselny”, kredka, lata 30-te.
„Kurpiowski strój weselny”
autor: Ignacy Pieńkowski (1877-1948)
Kredka na papierze.
Lata 30-te.
Sygnowany ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi „Kurpiowski strój weselny / Na pamiątkę Ign. Pieńkowski”
W świetle passe partout 22 x 17 cm, całość 34x30 cm.

1 500 zł

18-02-2020
Nowość
WAŚKOWSKI Tadeusz (1883-1966)
„Widok na miasto o zachodzie słońca”
autor: Tadeusz Waśkowski
Olej na tekturze
Lata 20/30-te. XX w.
Sygnowany w prawym górnym rogu: T. Waskowski
Obraz po konserwacji.
Wymiary: 30 x 42 cm.
Rama przedwojenna.

2 400 zł

18-02-2020
Nowość
Duży „Słoń”, brąz, kość, Wiedeń, ok. 1900 r.
Duża, bardzo realistycznie i dokładnie wykonana rzeźba słonia.
Odlew z brązu, polichromowany na czarno.
Oryginalne kły z naturalnej kości zwierzęcej.
Wiedeń
Około 1900 r.
Wymiary: wys. 28 cm, szer. 34 cm.
www.galeriadas.pl

3 300 zł

18-02-2020
Nowość
LESKI Jerzy (1906 Skierniewice - 1969 Warszawa)
Brąz, podstawa z szarego marmuru.
Odlew z pracowni Władysława Miecznika, Warszawa.
Lata 40/50-te.
Bardzo dobrej klasy dokładny odlew z ładną patyną.
Wymiary: samej rzeźby bez podstawy: 23 x 25 cm, podstawa: wys. 4 cm, podstawa 26 x 13,5 cm.
Obiekt został sprzedany
18-02-2020
ORDA Napoleon (1807-1883)
„Warszawa”, litografia, lata 1873-1883
Grafika z „Albumu Widoków historycznych Polski”.
„Warszawa nad Wisłą”
Lata 1873-1883
Litografia na papierze.
Sygnowana na płycie lewy dół: Rys. z natury N. Orda
Wymiary: w świetle passe partout 25 x 28,5 cm, całość z oprawą: 41 x 45 cm.

1 200 zł

18-02-2020
Nowość
„Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana
„Narciarki”
Polska?
Lata 30-te. XX w.
Grafika w technice akwaforty na papierze.
Sygnowana monogramem na płycie: AB oraz ołówkiem w prawym dolnym rogu pod kompozycją (nieczytelnie).
Stan bardzo dobry.
Oprawa z epoki.
Wymiary: odbitka: 21 x 27,5 cm.

600 zł

17-09-2019
„Młoda Góralka”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
autor: Leon Kłossowski (XX w.)
„Młoda Góralka”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Sygnowana: Leon Kłossowski 1945
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
Wymiary: całość z oprawą 54,5 x 51,5 cm, w świetle passe partout: 32 x 29 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Juhas”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
„Juhas”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Całujące się Amorki”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Pochodzenie obrazu jest polskie, Kraków.
Czas powstania koniec XIX początek XX w.
Wymiary: 43,5 x 31 cm.
Bardzo dobrej klasy malarstwo dekoracyjne.

2 500 zł

21-11-2019
„Amorki grające serenady”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Paleta lekko wygięta, w niewielkim stopniu wybrzuszona.
Wymiary: 48 x 33 cm. !

3 500 zł

21-11-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 500 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 200 zł

22-12-2017
Wazon, Max Kock, Dux, Czechy, lata 20-te.
Wazon ze szkła trawionego z dekoracją w liście.
Szkło kameowe.
Wytwórnia Max Kock (Koeck), Dux, Czechy.
Lata 20-te.
Sygnowany.
Stan idealny.
Piękna kolorystyka.
Wysokość: 20,8 cm.

750 zł

28-03-2018
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, bezbarwne, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
RZADKOŚĆ

1 900 zł

17-12-2018
/4
liczba obiektów: 85